Dávid Gondek: „Treba, aby sa florbal zviditeľnil."

Séria našich rozhovorov pokračuje s Dávidom Gondekom, ktorý aktuálnu sezónu pôsobí na hosťovaní v Snipers Bratislava. „Fučo", ako ho mnohí preývajú, sa zúčastnil aj prvého ročníka SFC, kde s bratislavským Snipersom získal premiérový titul v juniorskej kategórií. 

Prvého ročníka SFC si sa zúčastnil s tímom Snipers Bratislava. Ako hodnotíš vašu účasť na našom turnaji a ako si spokojný s výsledkom?

 

„S výsledkom som veľmi spokojný a aj po hracej stránke sme turnaj odohrali veľmi dobre, o čom svedčí aj naše víťazstvo v juniorskej kategórii."

 Doteraz si asi pamätáš na to dramatické finále s Maskantje. Aký máš názor na model predlženia 3na3, ktorý ste si vyskúšali práve v tomto dôležitom zápase? Ako sa ti hralo pred plnou halou, kde váš zápas natáčala aj TA3?

„Finále si pamätám veľmi dobre, bol to veľmi dobre odohratý zápas z oboch strán. Model predĺženia 3na3 sa mi páčil, ale v tomto predĺžení ide o veľa, takže každá chyba môže rozhodnúť, preto mi príde predĺženie 3na3 velmi opatrné. Je to super pocit hrať pred plným hľadiskom, pred fanúšikmi, a tiež som rád, že nás TA3 vysielala, treba, aby sa tento šport zviditelňoval."

V Snipers aktuálne pôsobíš vďaka ročnému hosťovaniu z Gajar. Uvidíme ťa na druhom ročníku SFC opäť v drese Snipers alebo v inom tíme?

„V Snipers plánujem ostať aj budúcu sezónu, a taktiež ma uvidíte hrať na SFC za Snipers!"

 Zúčastnil si sa prvého ročníka SFC, aké veci by si vyzdvihol na našom turnaji? Ktoré veci ti napadnú pri Slovak Floorball Cupe?

„Turnaj bol fantastický. Z môjho pohľadu poteší určenie MVP po zápase, taktiež gerflor, ktorý bol postavený len kvôli turnaju, len ženské tímy by som poprosil, nech sa prihlasujú čo najviac, aby sme nepozerali len na krásu florbalu (smiech)."

Momentálne máme v juniorskej kategórií potvrdené tímy ako Tatran, Vítkovice, Ostrava, Black Angels, Peaches, Maskantje, to znamená, že úroveň celej kategórie pôjde oproti predošlému roku výrazne vyššie. Ako vnímaš účasť týchto tímov, a to, že si konečne proti nim môžeš zahrať na takmer domácom turnaji?

„Je fajn si zahrať proti takýmto tímom, beriem to ako skúsenosť, ale nebudeme ich šetriť!"

 Prečo by sa mali tímy registrovať na SFC?

„Nie každý deň si môžeš zahrať napr. proti Tatranu, či Ostrave, čiže určite kvalitné zápasy, párty a snáď nejaké tie ženy (smiech)."

 

REGISTRIJ SA aj TY so SVOJÍM TÍMOM na SFC 2K17! Registračný formulár je v pravom hornom rohu. 

Turnaj je aj pre amatérske tímy, #DokážTO, že aj amatéri dokážu hrať florbal!