Roman Kozej: „Chcel by som prilákať do nášho tímu zahraničné posily."
Po Adriane Bhanovej tu máme rozhovor s ďalším strieborným medailistom z prvého ročníka Slovak Floorball Cupu. Je ním slovenský reprezentant Roman Kozej, hráč extraligového ATU Košice, ktorý oblieka dres aj turnajového tímu Maskantje juniors. Práve tento tím si z juniorskej kategórie odniesol minulý rok strieborné medaily po tom, čo odohral nervydrásajúce finálové zápolenie s bratislavským Snipers. V našom krátkom rozhovore sa dozviete viac o samotnom vzniku tohto turnajového tímu ako aj o samotnej účasti na SFC2K17. 
 
Kedy a ako vznikol turnajový tím Maskantje, prečo zrovna taký názov?
 
„Myšlienka založenia nášho tímu začala po turnaji Casovia Open v Košiciach. Hlavnou myšlienkou bolo poskladať talentovaných hráčov z rôznych kútov Slovenka, čo si myslím, že sa nám, zatiaľ, celkom dobre darí. Názov tímu vznikol práve pred spomínaným turnajom v Košiciach, kde jeden z našich hráčov, Rony Gašparík, pozeral nemenovaný film, pri ktorom natrafil práve na túto malebnú dedinku v Holandsku."
 
Minulý rok ste sa zúčastnili prvého ročníka SFC. Ako hodnotíš vaše účinkovanie na turnaji?
 
„Pri zostave 8+1, pri ktorej naši kľúčoví obrancovia boli na reprezentačnom zraze, na to sa však nemožme vyhovárať, a tieto straty sa nám podarilo eliminovať. Naše umiestnenie bolo velmi dobré, aj keď sme smolne prehrali vo finále. Čiže, naše účinkovanie hodnotím veľmi kladne."
 
 
Ako si doteraz pamätáš na to dramatické finále so Snipers. Predlženie 3na3 a nakoniec aj nájazdy? 
 
„Na toto finále si pamätam veľmi dobre. Pocity z neho mam však zmiešané. Sila nášho mužstva bola veľmi veľká. Svoju silu sme ukázali práve na konci finálového zápasu, kde sme pri hre bez brankára dokázali vyrovnať. Nový formát predĺženia sa mi veľmi páčil, samozrejme,  privítal by som ho aj v extralige. Na nájazdy nemám veľmi dobré spomienky, vzhľadom na to, že som sám jeden nájazd nepremenil. Ale taký je predsa šport. Tento rok máme jediný cieľ, a to vyhrať."
 
Aj tento rok sa zúčastníte SFC. Okrem juniorského tímu ste prihlásili tím aj do dorastu. Z akých klubov budú prevažne zložení hráči týchto dvoch tímov?
 
„Momentálne ešte neviem povedať, z ktorého klubu bude najviac hráčov, ale najväčšie zastúpenie by mal mať práve klub ATU Košice. Taktiež by som chcel prilákať nejaké zahraničné posily, a tak zviditeľniť náš tim aj v zahraničí."
 
Ako sa ti páčil prvý ročník SFC, čo by si na našom turnaji najviac vyzdvihol?
 
„Prvy ročník sa mi veľmi páčil. Slovensko potrebovalo taký turnaj akým je práve Slovak Florbal Cup. Zhodnotil by som ho veľmi pozitívne. Či už po organizačnej stránke alebo pri kvalite zápasov. Spoznal som tu veľa nových ľudí a náš cieľ, ktorý bol baviť sa florbalom, sa splnil do bodky."
 
 
Turnaja sa zúčastní množstvo klubov, vy ste však turnajový tím poskladaný z hráčov z viacerých klubov. Aké sú najväčšie výhody týchto turnajových tímov?
 
„Medzi najväčšie výhody patrí, samozrejme, dobrá partia šikovných chlapcov. A našim najväčším cieľom je baviť sa florbalom a „vymietať" najvyššie priečky na všetkých turnajoch. Medzi malú nevýhodu však patrí nezohranosť, tú však po pár zápasoch uz nie je vôbec vidieť."
 
Prečo by sa mali tímy prihlasovať na SFC?
 
„Kvalitné zápasy, veľa nových priateľstiev a samozrejme večerné party (smiech). Jednoznačne sa prihláste a pripravte sa na novú sezonu poriadne. Lepšie miesto ako turnaj Slovak Floorball Cup neexistuje."
 
Prihlásených máme už viac ako 60 tímov zo 7 krajín. Máme obmedzenú kapacitu, a tak odporúčame registrovať svoj tím čo najskôr. 
Registrácia prebieha v pravom hornom rohu na našej webstránke.